Warsztaty "Zaprzyjaźnij się z Piątką"

Prawie pięćdziesięciu uczniów z Bielska-Białej i regionu wzięło udział w warsztatach „Zaprzyjaźnij się z Piątką” zorganizowanych 27 i 28 października przez nasze Stowarzyszenie. W murach „Piątki” młodzi uczniowie zmagali się z zagadnieniami z zakresu matematyki, informatyki i fizyki.

Tajniki nauk ścisłych młodym gościom przybliżali nie tylko nauczyciele, ale także uczniowie V LO. Było troszkę teorii, jednak przede wszystkim ćwiczenia: na kartce, w arkuszu kalkulacyjnym i... specjalnie przygotowanych programikach. W ramach zajęć matematycznych zgłębiane były tajniki liczb pierwszych oraz przystawania trójkątów. Zajęcia fizyczne poświęcone były równaniom ruchu oraz modelowaniu zjawisk fizycznych, zaś zajęcia komputerowe skupiły się na tradycyjnych tematach, z którymi mierzą się programiści: problemowi plecakowemu i zagadnieniu komiwojażera.

Uczestniczący w zajęciach uczniowie siódmych klas szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych nie mieli wcale łatwego zadania. Aby rozwiązać przygotowane zadania trzeba było się nie lada wysilić. Nikt jednak z tego powodu nie narzekał. Zgłaszając się na warsztaty odbywające się w „Piątce” nasi goście przygotowani byli na duży intelektualny wysiłek. Większość z nich wychodząc z zajęć cieszyła się, iż mogła poczuć wyjątkową atmosferę naszego Liceum i dopytywała, kiedy odbędą się kolejne takie warsztaty.

Rozpoczęcie warsztatów - Tomasz Szymczyk, Prezes Stowarzyszenia V LORozpoczęcie warsztatów - uczestnicyRozpoczęcie warsztatów - Włodzimierz Raczek, wicedyrektor V LORozpoczęcie warsztatów - Bartłomiej Żywczak, nauczyciel informatyki V LOZajęcia z matematyki - Weronika Ormaniec, uczennica V LOZajęcia z matematyki - uczestnikZajęcia z matematyki - uczestnicyZajęcia z fizyki - Andrzej Koźmic, nauczyciel V LOZajęcia z fizyki - Szymon Drzazga, uczeń V LO z uczestnikamiZajęcia z fizyki - uczestnicyZajęcia z informatyki - dr inż. Sławomir Herma, nauczyciel V LO, wykładowca ATHZajęcia z informatyki - Kamil Krzempek, uczeń V LOZajęcia z informatyki - uczestnicyZajęcia z informatyki - uczestnicy

fot. Jarosław Zięba