Spotkanie założycielskie Stowarzyszenia

Dnia 16 czerwca 2016 r. odbyło się w szkole spotkanie założycielskie stowarzyszenia absolwentów i sympatyków V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej. Na spotkaniu było obecnych ponad 20 osób. Byli to obecni nauczycieli, absolwenci szkoły, a także pierwszy dyrektor Liceum p. Kazimierz Polak oraz obecny dyrektor p. Mirosław Frączek.

Zdecydowaliśmy się na oficjalną nazwę "Stowarzyszenie V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej"

Stowarzyszenie założone zostało w celu prowadzenia działań wspierających działalność Szkoły i mających na celu dbanie o pozytywny wizerunek Szkoły w środowisku lokalnym, budowania wokół Szkoły społeczności absolwentów i pracowników Szkoły oraz wszelkich innych osób, którym bliskie są idee Szkoły.

Zebrani przyjęli Statut Stowarzyszenia, wybrano Zarząd i Komisję Rewizyjną, przygotowano podstawowe dokumenty wymagane przy założeniu stowarzyszenia i jego rejestracji. Do Zarządu wybrano następujące osoby: p. Tomasz Szymczyk, p. Edyta Jano, p. Marcin Tomana, p. Jarosław Zięba, p. Bartłomiej Żywczak.